ff
gp

Szkoda osobowa

Upadek na chodniku

Tagi:

Często, zwłaszcza podczas jesieni i zimy zdarza się, że przewracamy się na zanieczyszczonym błotem, śniegiem czy też lodem chodniku. W takiej sytuacji by dochodzić roszczeń należy ustalić podmiot odpowiedzialny za utrzymanie czystości. Odpowiedzialność ta opiera się na zasadzie winy. Odpowiedzialnemu za szkodę, którym może być gmina, właściciel nieruchomości czy firma sprzątająca trzeba zatem najczęściej wykazać, że nie dokonał wymaganych czynności i zaniedbał utrzymania czystości. W razie upadku, którego konsekwencją jest uraz ciała lub inna szkoda (np. upuszczenie oraz rozbicie telefonu) warto zadbać jak najprędzej o udokumentowanie przyszłych roszczeń.
Pomocni mogą być świadkowie. Warto też w jakiś sposób utrwalić np. na zdjęciu wygląd zanieczyszczonego miejsca w chwili wypadku. Zdarza się bowiem, że po nieszczęśliwym wypadku już na drugi dzień miejsce takie jest uprzątnięte.

Często podmiot odpowiedzialny za utrzymanie czystości ubezpieczony jest od odpowiedzialności cywilnej. W takiej sytuacji adresatem roszczeń odszkodowawczych jest jego ubezpieczyciel.

Copyright© 1998 - 2018 AKA Kancelaria Odszkodowawcza
Licencja dla: AKA Kancelaria Odszkodowawcza
Projekt i wykonanie YUMS